Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар М17 домаќин на групата Д од младинската WABA
ЖКК Вардар М17 домаќин на групата Д од младинската WABA

ЖКК Вардар М17 домаќин на групата Д од младинската WABA

Овој викенд нашиот клуб е домаќин на групата Д од младинската WABA U-17 лига. Во рамките на првото коло покрај нашата ќе се одиграат натпревари и во групите А , Б и Ц во Загреб (Трешњевка 2009) , Белград (Радивој Корач) и Цеље (Цинкарна Цеље). Распоред на натпреварите од групата Д прво коло :
ЖКК Вардар – ЖКК Приморје 19:00 24.10.202
ЖКК Вардар – ЖКК Будуќност Бамекс 12:00 25.10.2020
ЖКК Бадел – ЖКК Приморје 14:30 25.10.2020
ЖКК Бадел – ЖКК Будуќност Бамекс 17:00 25.10.2020