Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар Апаве – 2001 пристигна во Скопје
КК Вардар Апаве – 2001 пристигна во Скопје

КК Вардар Апаве – 2001 пристигна во Скопје

Во периодот од 11-14 февруари КК Вардар генерација 2001 настапија на турнир во организација на турскиот гигант Анадолу Ефес .

Одиграа два натпревари со овој противник,и по една победа им припадна на двете екипи.

  • Анадолу Ефес-КК Вардар 55:45
  • Анадолу Ефес-КК Вардар 43:50

Исто така играа против постара од нив генерација на Галатасарај , на кој доживеаа пораз . Секако дека ќе има за што да раскажуваат овие момчиња . Беа присутни на натпревар во евролигата помеѓу Анадолу Ефес и Фенербахче .

Имаа можност да проследат и тренинг на првиот тим на Ефес . Исто така на мечот со Галатасарај , ги посети и нашата голема кошаркарска надеж Кристијан Николов . Тој сега е дел од првиот тим на Галатасарај . Вчера попладне момците се вратија во Скопје .