Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар “генерација 2002“ настапија на турнир во организација на Анадолу Ефес !(ФОТОГАЛЕРИЈА) !
КК Вардар “генерација 2002“ настапија на турнир во организација на Анадолу Ефес !(ФОТОГАЛЕРИЈА) !

КК Вардар “генерација 2002“ настапија на турнир во организација на Анадолу Ефес !(ФОТОГАЛЕРИЈА) !

По покана на турскиот гигант, Анадолу Ефес, нашите кошаркарски надежи настапија на турнир во организација на Ефес. Играа против оваа екипа, забележувајќи една победа и еден пораз. Исто така ги одмерија силите и со Галатасарај. Имаа можност да гледаат натпревар на вториот тим на Ефес, кој се натпреварува во втората турска лига. Тука имаа можност да се дружат со хрватскиот репрезентативец Зоран Планиниќ.