Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар М-15 ги прегази Водно Санс
КК Вардар М-15 ги прегази Водно Санс

КК Вардар М-15 ги прегази Водно Санс

Во заостанат натпревар во рамките на групата А во младинската кошаркарска лига, КК Вардар М-15 забележа висока победа против екипата на Водно Санс. Конечниот резултат гласеше 81:55. Ова е вкупно девета победа за оваа генерација во групата во која се натпреварува.

По четвртини резултатот се одвиваше:
15:9 26:16 21:17 19:23

Момците прикажаа убава за око и модерна кошарка.
КК Вардар: Столиќ 19, Зафировски 12, Левајковски 6, Јованов 16, Георгиевски 6, Јанковски 3, Димовски 9, Николовски 4, Христов 6.