Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Време е за промени во Фк Вардар, вака не оди
Време е за промени во Фк Вардар, вака не оди

Време е за промени во Фк Вардар, вака не оди

Кога сите очекувавме дека овој Вардар ќе се ”прошета” низ пролетниот дел од ПМФЛ сме се излажале, се надзира истата приказна како минатата пролет, Вардар игра неубедливо, под палката на овој тренер!

Време е за промени, додека сеуште сме лидери…
Работнични ни се доближи на само еден бод негатива, оваа пролет Вардар не покажа карактер на ниту една средба.

Имавме одлична можност за подготовки  30 дневни во Анталија, со реномирани противници, не одигравме лошо… но по враќањето во Скопје, како да игра друг Вардар….

Време е за промени!