Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Младите кошаркари на Вардар до 15 години ќе играат на силен меѓународен турнир
Младите кошаркари на Вардар до 15 години ќе играат на силен меѓународен турнир

Младите кошаркари на Вардар до 15 години ќе играат на силен меѓународен турнир

Младите кошаркари на Вардар У15 во периодот од 15-17.сепември во С.Ц.Јане Сандански ќе бидат дел од интернациналниот турнир „Драган Василов-Цевка“, кој трета година по ред ќе се одржи во чест на легендарниот кошаркарски  стратег.

Вардар ќе биде во група со екипите на Интер Братислава, Партизан и Ал Стар.

Во другата друга се наоѓаат екипите на МЗТ Скопје, Перник, Триумф и Клуж. Екипите кои ќе го освојат првото место во групите ќе играат во големото финале на турнирот.

turnir-cevka-sk-2