Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Стартува женската ракометна Супер Лига, Вардар е домаќин на Чаир
Стартува женската ракометна Супер Лига, Вардар е домаќин на Чаир

Стартува женската ракометна Супер Лига, Вардар е домаќин на Чаир

СПретстојниов викенд стартува новата натпреварувачка сезона во женската ракометна Супер Лига. Во рамките на 1.коло, Вардар е домаќин на тимот на Чаир.

Натпреварот е закажан да се одигра во сабота (16.09) во спортската сала „Круме Кепески“ со почеток од 18:00 часот.

Дејан Георгиевски и Димитар Георгиевски ќе го судат натпреварот, додека делегат ќе биде Митко Георѓиевски.