Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар Апаве во Истанбул
КК Вардар Апаве во Истанбул

КК Вардар Апаве во Истанбул

КК Вардар апаве генерација 2001 до недела ќе бидат учесници на турнир во организација на Анадолу Ефес.Токму против домаќиот и го отворија својот настап.Иако загубија со 55:45 сепак покажаа зошто се тука и колку вредат.Денес пак играат со истиот ривал, а во сабота противник им е екипата на Галатасарај.Вечерва ќе имаат можност во живо да го проследат дерби дуелот од Евролигата помеѓу екипите на Анадолу Ефес и Фенербахче.Во текот на вчерашниот ден требаше да присуствуваат и на тренинг на првиот тим на Анадолу,но сепак немале време за истиот.

Состав на КК Вардар Апаве: 5 Дамјан Кулевски, 6 Максим Јанев 7 Филип Стефановски, 8 Адриан Наумоски, 9 Андреј Ивановски, 10 Лука Јованов, 11 Филип Мијалков 12 Лука Наумоски 13 Сергеј Попоски, 14 Андреј Ников 21 Андреј Тавчиоски 24 Бобан Васиљевиќ

Тренер: Младен Јегдиќ

Tим менаџер: Бранко Андриевски