Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Запознавање со денешниот противник

Запознавање со денешниот противник

ФК Хелиос Харков е малку познато име мегу нас, Хелиос доаѓа од Украинската 2 лига и моментално се наоѓа на 9 место. Тимот е составен од играчи само од домашното првенство, нивни најдобар играч убедливо според реализацијата е Кравченко кој има постигнато 7 погодоци во оваа прва фаза од шампионатот.
09
Исто така за напомена е дека Украинската 2 лига има огромна пауза помегу зимската и пролетната фаза, па така тимот на Хелиос има дури два месеца одмор,
односно почнува на 21 март.

ФК Вардар би требало да имаат полесна задача на денешниот меч со оглед на фактот дека противникот е малку познат и атрактирен.
Натпреварот започнува во 14:00 часот, со директен линк на фквардар.мк