Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар М14 високо го порази Феникс иако играше без дел од ростерот на овој меч
КК Вардар М14 високо го порази Феникс иако  играше без дел од ростерот на овој меч

КК Вардар М14 високо го порази Феникс иако играше без дел од ростерот на овој меч

Вчера во малата сала при Спортскиот центар „Кале“ екипата на Вардар во лигата за млади кошаркари до 14 години ја пречека екипата на КК Феникс. До победата дојде црвено-црниот тим предводен од Жарко Лазаревски.

58381916_2069189026714957_7225021782359539712_n

Иако вардаровиот тим М14 беше значајно ослабнат поради неиграњето на неколку стандарни играчи, сепак на крајот дојдовме до победа. Одигравме борбено, агресивно и постојано го котролиравме дуелот. Победиве со високи 32.поени позитива. Победата дојде со резултат 86-54.