Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Фотогалерија) Со поддршка од Комити и полна сала, Сегед немаше шанси пред мотивираниот Вардар
(Фотогалерија) Со поддршка од Комити и полна сала, Сегед немаше шанси пред мотивираниот Вардар

(Фотогалерија) Со поддршка од Комити и полна сала, Сегед немаше шанси пред мотивираниот Вардар

Пред полна сала, со силна поддршка на Комити Запад, момците на Парондо го совладаа ПИК Сегед. Вардарци одигаа навистина одлично и дојдоа до победа со 31-23 во еден незаворавен дуел, ова беше прв меч од 1/4-финалето во ЕХФ Лигата на Шампионите.

1-2 57963982_10214254023246692_7319869645396115456_n-2 58019484_10214253999846107_7842683138026242048_n-2 58372860_10214253996286018_120991466406281216_n-2 58376234_10214254021366645_1595180381634560000_n-2 58376791_10214254002726179_2934364404436697088_n-2 58378541_10214254015646502_5663104870165512192_n-2 58379040_10214254003926209_5800679776532299776_n-2 58379371_10214254017606551_3956743569242324992_n-2 58381570_10214254018086563_5370370555084013568_n-2 58420370_10214253999046087_1112764286238720000_n-2 58444189_10214254020166615_2927290863883124736_n-2 58444318_10214254010966385_8290604452692361216_n-2 58619833_10214254024926734_988820940349505536_n-2 58629939_10214254020686628_4508820168708718592_n-2 58671900_10214254007086288_2388110603802640384_n-2 58684866_10214254011726404_1407852050124898304_n-2 58698549_10214254015326494_7375851713716027392_n-2 58802459_10214254012646427_9180613747637485568_n-2 58961698_10214253996606026_3655453627767586816_n-2 58978553_10214254014046462_519182394134102016_n-2 59203904_10214253998286068_4476385567826771968_n-3 59330279_10214254025606751_309636158147526656_n-2