Tuesday ,19 January 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ВИДЕО) МЗТ-Вардар М16, цел натпревар
(ВИДЕО) МЗТ-Вардар М16, цел натпревар

(ВИДЕО) МЗТ-Вардар М16, цел натпревар

Видео од целиот натпревар во лигата до 16години, каде кошаркарите на МЗТ Скопје беа домаќини на момците од КК Вардар. Сино-белите во овој дуел од 1.коло во М16 лигата дојдоа до победа со резултат 77-65.