Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Стојанов главен судија на дуелот Вардар – Ренова
Стојанов главен судија на дуелот Вардар – Ренова

Стојанов главен судија на дуелот Вардар – Ренова

Стојанов Стојанче од Штип ќе биде главен судија на неделниот натпревар во Скопје на кој се среќаваат домаќинот Вардар и гостинот од Тетово, Ренова.

Помошници на Стојанов ќе му бидат Караколев Никола и Саздовски Зоран исто така од Штип. Четврти судија ќе биде Крумислав Ѓоргиев исто така од овој град.

Се надеваме овој пат на коректно судење. Дуелот во недела започнува со почеток од 13-30 часот. Билетите се по цена од 100 денари.