Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар „отвори“ со победа во 2020, совладан тимот на МЗТ Уни Банка
КК Вардар „отвори“ со победа во 2020, совладан тимот на МЗТ Уни Банка

КК Вардар „отвори“ со победа во 2020, совладан тимот на МЗТ Уни Банка

Момците на Радуловиќ, со  одличната игра во последниот период дојдоа до победа над  е МЗТ Скопје УНИ БАНКА. КК Вардар пролетната полусезона ја отвори со триумф   со резултат  82-77.

Во дербито на дното од табелата во Првата Лига, ривалот отвори подобро на стартот и поведе со 2-9 по неколку минути кошарка во „Кале“. Црвено-црните по крајот на првите 10.минути водеа минимално, 16-15. На одмор заминавме со предност од пет коша, но следеше лоша третта четвртина. Гостите одиграа одлично во третиот дел кој го добија со одлични 28-19. Моравме да се вадиме, заигравме подобро и со резултат 27-18 во последната четвртина, нашиот тим дојде до втората победа сезонава.