Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Лидерот, КК Вардар гостува кај Баскет Кам
Лидерот, КК Вардар гостува кај  Баскет Кам

Лидерот, КК Вардар гостува кај Баскет Кам

На програмата во втората кошаркарска сениорска лига овој викенд е 19.рунда, во ова коло црвено-црните ќе бидат гости во Македонска Каменица.

КК Вардар како лидер на табелата гостува кај екипата на Баскет Кам, ние сме фавориити на оваа средба кај тимот кој е предпоследен на табелата во втората лига. Дуелот ќе се игра утре, сабота (17.март) во салата „Кирил и Методиј“ во Македонска Каменица со почеток во 14-00 часот.