Friday ,22 March 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Вардар М20 викендов ќе игра на завршниот Ф4
Кошарка: Вардар М20 викендов ќе игра на завршниот  Ф4

Кошарка: Вардар М20 викендов ќе игра на завршниот Ф4

По регуларното натпреварување на првенството, нашата кошаркарска селекција М20 се наоѓа на трето место на табелата после ФМП Академија и Работнички. Тие три тима   заедно со четврто пласираната екипа Карпош Сколи, викендов ќе го играат завршниот Фајнл-Фор турнир, за сезона 2017/18.

Утре,  сабота (19.05.2018), со почеток од 20-00 часот, во спортската сала на ОУ “Невена Ѓеоргиева Дуња”, го играме полуфиналниот натпревар против екипата на Работнички.