Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дуелите на Вардар во Купот ќе може да се гледаат низ пренос на ТВ Телма
Дуелите на  Вардар  во Купот ќе може да се гледаат низ пренос на ТВ Телма

Дуелите на Вардар во Купот ќе може да се гледаат низ пренос на ТВ Телма

Денеска и утре Битола е центар на македонската ракометна елита, како и минатата година, така и оваа салата “Младост“ е домаќин на  завршните натпревари од купот на Македонија. Дуелите од   Фајнл фор турнирот ќе може да се следат в живо низ ТВ Пренос. Истиот ќе го врши  Телевизија Телма, покрај денешните дуели од полуфиналето тие ќе вршат и пренос од финалето кое се игра утре во 16-30 часот.

Вардарци играат денес во првото полуфинале со домаќинот на Ф4, РК Пелистер, а повеќе од очекувано е настап на црвено-црните во утрешното финале. Ова се саатниците на Куп мечевите:

-Денес,  16:30 (Полуфинале) РК Вардар – РК Пелистер

-Денес,  19:15 (Полуфинале) РК Е.Работник – РК Металург

- Утре, сабота, 19.мај ФИНАЛЕ (16-30ч)