Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > К.Паланка на гости во Кале, ЖКК Вардар со фаворитска улога
К.Паланка на гости во Кале, ЖКК Вардар со фаворитска улога

К.Паланка на гости во Кале, ЖКК Вардар со фаворитска улога

Утре, среда (03/03/2021) на програмата во првата женска кошаркарска лига во групата „Исток“ е 11.коло. Во истото девојките на Жаклина Стојановска се домаќини.

ЖКК Вардар во нашиот дом, малата сала при СЦ „Кале“ во Скопје ќе ја пречека екипата на КК Крива Паланка. На овој напревар црвено-црните дами се фаворити, тоа го покажавме во декемврти кога гостувавме кај истиот тим. Победата дојде со 42.поена позитива, односно ЖКК Вардар победи со резултат 68-110 на таа средба.

На утрешниот дуел кој е закажан со почеток во 16:30 часот, кошаркарската правда ќе ја делат судите:  Ј.Червенка и  Б.Јакова.