Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > КК ГТЦ Мусандра го совлада Вардар
КК ГТЦ Мусандра го совлада   Вардар

КК ГТЦ Мусандра го совлада Вардар

Кугларскиот клуб Вардар гостуваше во меч од 9.коло кај тимот на КК ГТЦ, дуелот кој претходно беше одложен се одигра во четвртокот во кугларницата “Мусандра“ при ГТЦ Скопје. Домаќините беа поуспешни на оваа средба. Во продолжение постигнувањата на овој дуел:

kugla