Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар лесно до победа против Ангели

КК Вардар лесно до победа против Ангели

Кошаркарскиот тим на Вардар продолжува со одличните игри и победи во Втората кошаркарска лига, играчите на Кочов вчера како гости го победија последнопласираниот тим на КК Ангели со убедливи 61-85. Ова беше петта победа за вардарци на шестиот натпревар, во овој момент Вардар се наоѓа на втората позиција на табелата. Во следното колот Вардар ja пречекува Академија ФМП.

Taбела:
24133422_1657447494312502_1945209385_n