Saturday ,05 December 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојка: Вардар утре патува за Словенија
Одбојка: Вардар утре патува за Словенија

Одбојка: Вардар утре патува за Словенија

Завчерашната победа на ОК Вардар во Пробиштип беше успешна најава пред претстојниот предизвик во европските купови.
Вардарци  веќе утре,  недела патуваат за Словенија, каде на 17 и 18 ноември ќе ги играат двете средби од Челинџ купот против екипата на Калцит Камник .Доколку го минат словенечкиот тим тогаш во осминафиналето ќе играат против екипата на Алијанц Пауарволеј од Милано.