Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар започна со висока победа
ЖКК Вардар започна со висока победа

ЖКК Вардар започна со висока победа

Конечно започна женската кошаркарска сениорска лига. Вардар во првото коло од сезоната 2020/21 ја пречека екипата на Пробаскет.

На дуелот одигран во малата сала при СРЦ Кале го совладавме тимот од Кавадарци. Ние бевме подобар ривал во сите четири периода и победивме со повеќе од 50 поена предност. Девојките на Жаклина Стојановска триуфираа со резултат 100-47.