Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (ФОТО) Мелиса дебитираше за ЖКК Вардар на тест-меч со Приштина
(ФОТО) Мелиса дебитираше за ЖКК Вардар на  тест-меч со Приштина

(ФОТО) Мелиса дебитираше за ЖКК Вардар на тест-меч со Приштина

Вчера во малата сала при СЦ „Кале“ во Скопје, девојките на Жаклина Стојановска одиграа пријателски меч со тимот на КК Приштина.

dg2

ЖКК Вардар беше домаќин на тимот од соседно Косово во пријателски тест-натпревар. Дуелот на кој резултатот беше во втор план, пред се беше собирањето меѓународно искуство за вардарки, го добија гостинките со резултат 63-71.

dg

За црвено-црниот тим дебитираше новото засилување. Станува збор за канадската интернационалка со италијански пасош, Мелиса Рондинели.