Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (М-20) КК Вардар поразен од Работнички во дербито на колото
(М-20) КК Вардар поразен од Работнички во дербито на колото

(М-20) КК Вардар поразен од Работнички во дербито на колото

Викендов младите генерации на КК Вардар го одиграа второто пролетно коло. КК Вардар м-20, во саботата го одигра дербито против најголемиот конкурент за титулата оваа сезона, тимот на КК Работнички м-20.

Овој натпревар за жал нашите млади кошаркари го загубија во еден многу изедначен и драматичен финиш во СЦ. “Кале” (мала сала). Работнички овој дуел го доби со резултат 91:87, и се зацрврсти на првата позиција на табелата. Нашиот тим со овој пораз дојде на скор од пет победи и два порази.

Целата табела изгледа вака.
16763874_10208623494006980_2118026392_o