Sunday ,04 December 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Радоста на двете пионерски екипи за освоениот златен медал на турнирот во Зрењанин
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Радоста на двете пионерски екипи за освоениот златен медал на турнирот во Зрењанин

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Радоста на двете пионерски екипи за освоениот златен медал на турнирот во Зрењанин

Двете пионерски екипи на ракометниот клуб Вардар направија голем успех на силниот меѓународен турнир “Трофеј на градот Зрењанин 2017“. Машката екипа на Андријана Будимир и женската на Драгана Ристова успеаа да се закитат со златниот медал на второто издание на турнирот во Зрењанин.

Нашите пионерки имаа пет победи од исто толку одиграни натпревари и на крајот сосема заслужено го освоија првото место. Во четвртфиналето ја победивме екипата на Пролетер, во полуфиналето бевме подобри од Срем додека во големото финале по изведување на удари од седум метри го совладавме тимот на Просочани, откако во регуларниот дел мечот заврши со нерешен резултат. Ангела Костовиќ од редовите на Вардар е прогласена за најдобар играч на завршниот турнир. Погледнете неколку фотографии од славјето на нашите пионерки.

1 2 3 4 5

Голем успех и за пионерите кои беа уште поубедливи. Тие на шест натпревари забележаа исто толку победи и на крајот се најдоа на врвот во нивната генерација, девојќиња родени “2002“ година. Во четвртфиналето ја совладавме големата Црвена Ѕвезда. Во полуфиналето бевме подобри од , додека во финалето уште една убедлива победа против екипата на Лавови. Неколку фотографии и од нивната радост. Верна сенка на нашите младински екипи на турнирит надвор од земјата е и Марија Папуџиева која секогаш е тука за поддршка.

16708590_1362071880521822_6742416322266192247_n 16708744_748463845328919_5033210391644600088_n 16711692_1362076400521370_1473168218828701303_n 16730199_748463611995609_4330900517065808837_n