Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Познати термините за викенд предизвиците за младите екипи на КК Вардар
Познати термините за викенд предизвиците за младите екипи на КК Вардар

Познати термините за викенд предизвиците за младите екипи на КК Вардар

Младите екипи на кошаркарскиот клуб Вардар ги очекуваат пет дуели овој викенд, на сите пет сме домаќини во малата сала при СРЦ “Кале“.  Дуелите се играат утре (25.јануари) и задутре, недела 26.јануари. Вака изгледа распоредот за дуелот на црвено-црните кошаркарски надежи.

84015760_2278101029157088_3829010713578307584_o

M18: Вардар-ФМП Академија 26/01/2020 (12:00)

M16: Вардар-Куманово  25/01/2020 (13:00)

M15: Вардар- Слободен

M14: Вардар(1)-Дино Баскет 26/01/2020 (16:00)

M14: Вардар(2)- Јуниор Баскет 25/01/2020 (11:00)

M13: Вардар-Карпош Соколо 26/01/2020 (10:00)