Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Пет младински дуели ги очекуваат екипите на КК Вардар (распоред)
Пет младински дуели ги очекуваат екипите на КК Вардар (распоред)

Пет младински дуели ги очекуваат екипите на КК Вардар (распоред)

Викендов младите кошаркарски екипи на Вардар ги очекуваат нови предизвици, вкупно пет меча се на програмата. Ќе одиграме четири дуели кај момците, тимот на М15 е слободен ова коло. Кај дамите играме еден натпревар во генерација М16. Ова е распоредот за дуелите кои не очекуваат:

М18: ФМП-ВАРДАР 16/11/`19 ( 11-00, Сала: М.Херои)

М16: Куманово-ВАРДАР 16/11/`19 ( 13-30 Сала: Економско)

М15: ВАРДАР-слободен

М14: Јуниор- ВАРДАР(2) 16/11/`19 (13-00 часот)

М14: Дино Баскет-ВАРДАР(1)  16/11/`19 ( 14-00, Сала: Љ.Сантов)

М16: ЖКК ВАРДАР-Студент 16/11/`19 ( Сала: Кале)