Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Младинците на КК Вардар поразени во финалето Купот

Младинците на КК Вардар поразени во финалето Купот

Младите кошаркари на КК Вардар не успеаа да дојдат до петтиот Куп трофеј. Во финалето беа поразени од екипата на Мзт Скопје со 87:58. Натпреварот се играше во Спортскиот Центар “Јане Сандански “ .

Комбат 87

Комбат 87

Сепак треба да бидат задоволни и со сребрениот медал, кој ќе им биде мотив во борбата за титулата во домашното првенство. Навивачката група на КК Вардар нивната верна сенка Комбат 87 беше присутна на овој меч , каде им даде целосна  подршка за момците.