Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > (ВИДЕО) Карачиќ избран во идеалната постава на колото и во Топ 5 гола

(ВИДЕО) Карачиќ избран во идеалната постава на колото и во Топ 5 гола

Вардар повторно победува , оваа недела во ЛШ падна второпласираната екипа во Бундес Лигата Рајн-Некар Левен . Минатата недела Тимур Дибиров беше избран во најдобрата седморка на колото и имаше еден од најубавите топ 5 гола. Оваа недела во истите две категори е избран Хрватскиот интернационалец во редовите на Црвено-Црните Игор Карачиќ .

karacic vesprem

Во доминантната игра и фуриозната победа над Рајн-Некар Левен Вардарецот Игор впиша 8 погодоци највеќе во таборот на Црвено-Црните момчиња . Оваа прекрасна партија на Карачиќ не остана незабележана и затоа се најде во иделниот состав на последното 10то коло од групната фаза на ЛШ. Во изборот на идеалните седум се најде заедно со уште : Иван Нинчевиќ лево крило на Висла , левиот бек Вилијам Акамбре од ПСЖ, Патрик Лике Ајлерт од Ла Риоха на позицијата десен бек , Гашпер Маргуч од Веспрем  најдобро десно крило, Пикерот Роберт Гунарсон од ПСЖ и  Агинагалде – Ла Риоха избран за  голман на колото.

Покрај ова еден од неговите осум гола беше избран во изборот на топ 5 голови на 10-то коло на Лигата на Ракометните Шампиони . Поточно се најде на позицијата број три .

Видеото со Топ 5 најубави погодоци погледнете го овде >>>

www.laola1.tv/en-int/video/best-7-round-10/300376.html