Tuesday ,02 June 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > На денешен ден лани: ОК Вардар дојде до младинската круна
На денешен ден лани: ОК Вардар дојде до младинската круна

На денешен ден лани: ОК Вардар дојде до младинската круна

Одбојкарскиот клуб Вардар го подигна трофејот откако стана шампион на Македонија во младинска конкуренција. „Црвено-црните“ на денешен ден лани  во исцрпувачки натпревар за трофејот го совладаат ривалот Јанта Волеј. Победата на вардарците дојде  со резултат 3:2.

sa sa1 sa3