Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Среќен роденден Кралице, Славица Наков!!
Среќен роденден Кралице, Славица Наков!!

Среќен роденден Кралице, Славица Наков!!

Денес свој роденден прославува „Кралицата на македонската кошарка“ неприкосновената  Славица Наков. Популарната Цаци е  ве децении. Највозрасна, но со многу енергија, со вештините  кои одамна  се познати таа го водеше овој тим до врвот.  Таа е неприкосновен владетел на паркетот, девојка од која треба сите генерации кошаркарки во земјава кои се активни да учат како се игра со “портокаловата топка“. Таа оваа сезона го носеше Вардар до двојната круна, во Купот и Лигата беше избрана за МВП-играч.

ca2

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЦАЦИ!