Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар: Горди сме што мак.селекцијата на ЕП за девојки М18 ќе ја води нашиот тренер на сениори, Стојановска
КК Вардар: Горди сме што мак.селекцијата на ЕП за девојки М18 ќе ја води нашиот тренер на сениори, Стојановска

КК Вардар: Горди сме што мак.селекцијата на ЕП за девојки М18 ќе ја води нашиот тренер на сениори, Стојановска

Европското првенство во женска кошаркарска конкуренција за дами до 18 години   ќе се одржи во Скопје од утре, 5-ти  до 14 јули.  Во стручниот штаб доминираат црвено-црните, па денес Кошаркарскиот клуб Вардар со гордост го потенцираше тој факт. Во нивната објава се вели:

Жаклина Стојановска (селектор), Благоја Трифуновски (асистент), Емилија Никочевиќ (физиотерапевт) – се ВАРДАРЦИТЕ кои де дел од стручниот штаб на репрезентацијата на  Македонија – У18 жени. Европското Првенство ќе се одржи во Скопје од 05-14 Јули. Ние сме гордо семејство што на кормилото на овој тим стои нашиот тренер на сениорките.