Sunday ,26 May 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар М18 обезбеди влез во првата лига
КК Вардар М18 обезбеди влез во првата лига

КК Вардар М18 обезбеди влез во првата лига

Викендов со две победи против екипите Партизан М.Шпед 2 и Ангели , како и службено добиен трет натпревар, нашата селекција М18 обезбеди убедлив влез во првата лига во ова натпреварување.

Овие момци без никаков проблем и со квалитетна игра на квалификациските натпревари , уште од престојниот викенд ќе го стартуваат официјалното натпреварување во М18 прва лига. Нив ги очекуваат 28 кола во текот на езоната 2018/2019, а ние ќе тежнееме кон освојување на ова првенство. Честитки за момците за одличните воведни квалификациски дуели.