Monday ,08 August 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Уште еден млад кошаркар од Вардар замина за Србија, Младеновски ќе игра за Ц.Ѕвезда

Уште еден млад кошаркар од Вардар замина за Србија, Младеновски ќе игра за Ц.Ѕвезда

122432401_364507711528287_2769597643457805877_n

Вардар повторно го напушта еден млад и надежен кошаркар кој својата иднина ќе ја гради во главниот град на нашиот северен сосед. Со ова покажауваат  црвено-црните дека се најдобра младинска школа за создавање кошаркски кадар.

Младеновски Сергеј, младиот „плеј“ на Вардар ќе биде дел од екипата на КК Црвена Звезда од Белград. Клубот на официјалната страница информираше за ова преминување, воедно му се заблагодари на кошаркарот за времето минато во клубот и за придонесот кон успесите кои се остварени.