Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Атрактивен гол на Марко Вујин
(ВИДЕО) Атрактивен гол на Марко Вујин

(ВИДЕО) Атрактивен гол на Марко Вујин

Вардар одигра без победник (25:25) во дуелот со екипата на Порто, на натпревар од 5.коло во Лигата на Шампионите.

Марко Вујин одигра солиден натпревар на кој постигна пет голови, а еден од нив се најде во центарот на вниманието кај ЕХФ. Погледнете го атрактивниот гол на Вујин, кој ја заби топката во мрежата на Порто.