Friday ,19 April 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ОК Вардар убедливо против Лирија

ОК Вардар убедливо против Лирија

odbojka-vardarОдбојкарите на Вардар им се вратија на победите во лигата, црвено – црните играчи изминатиов викенд на домашен терен лесно и убедливо со 3-0 ја совладаа екипата на ОК Лирија.

Со оваа победа беше прекината серија од два порази, претходно на победа против Вардар се радуваа екипите на Струмица и ГОК Борец. Моментално Вардарци се на скор од пет победи и два порази.