Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардар засилен со интернационалец во новата сезона
Вардар засилен со интернационалец во новата сезона

Вардар засилен со интернационалец во новата сезона

Одбојкарите на Вардар имаат големи амбиции оваа сезона која сеуште не е започната, момците на Вардар во новата сезона ќе влезат засилени со интернационалец. Како што информираат од ОК Вардар, сеуште не е познато за играч од која земја станува збор, но, се очекува да помогне доста во играта на Вардар.

Во статусот на ОК Вардар се вели:

Ја засилуваме екипата со интернационалец. Амбициите за враќање на титулата во Скопје се реални. Повеќе информации по завршување на утрешната ждребка.

НАПРЕД ВАРДАР !!!