Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Атлетика > Атлетика! Завировски со нов настап во “Најк лигата“

Атлетика! Завировски со нов настап во “Најк лигата“

petre

Во сабота, на  18-ти  ноември ќе се одржи 13-тата трка од Најк лигата во трчање. Сезонава вардаровиот атлетичар, младиот Петре  Завировски настапи на три трки од оваа лига и забележа три победи. Во последниот период Вардарецот бележи одлични резултати. Очекуваме неговата серија да продолжи. Патеката е добро позната се трча од кај Жабарот до Хотелот Александар Палас и назад.

Редовно свое учество земаат над 100 атлетичари на оваа трка.