Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Фотогалерија) Црвено-црните пресилни за дебитантот во СЕХА тимот на Динамо Панчево
(Фотогалерија) Црвено-црните пресилни за дебитантот во СЕХА тимот на Динамо Панчево

(Фотогалерија) Црвено-црните пресилни за дебитантот во СЕХА тимот на Динамо Панчево

Во текот на вчерашниот ден, РК Вардар ја оствари и 13 победа по ред во СЕХА Газпром лигата. Момците на Раул Гонзалес победија  со 42-32 (20-17) против фенерџијата Динамо Панчево и поставувајќи нов клупски рекорд. „Црвено-црните” остануваат единствен тим во регионалното натпреварување со максимален учинок  оваа сезона 2017/2018 по седум одиграни дуели.

h h2 h3 h4 h5 h5a h5f h6 h6o h6z h7 h8 h22 h7v h7g h9 h10

Фото: РК Вардар: