Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардарци подобри од Академија ФМП (63-56)

Вардарци подобри од Академија ФМП (63-56)

Кошаркарите на Вардар врзаа уште една победа во втората кошаркарска лига. Црвено – црните на домашен терен овој викенд го победија тимот на Академија ФМП со резултат 63-56. Со оваа победа Вардар дојде на биланс од пет победи и еден пораз со што се наоѓа на третата позиција на табелата. Идното коло Вардар го пречекува тимот на Овче Поле.

Резултати и табела:
24550307_1666983740025544_687217704_n 24829289_1666983726692212_101217269_n