Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Прв пораз на одбојкарите на Вардар
Прв пораз на одбојкарите на Вардар

Прв пораз на одбојкарите на Вардар

Одбојкарите на Вардар го претрпеа првиот пораз, изминатиов викенд на гостински терен Вардар загуби со убедливи 3-0 од лидерот на табелата Струмица.

Со овој пораз беше запрена серијата од четири победи од исто толку натпревари на нашите одбојкари. Во следното коло вардарци ќе се обидат да се вратат на победничките патеки

Резултати и табела:
odbojka-mazhi-6