Tuesday ,14 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардар М13 обезбеди пласман Ф-4 турнирот на „Баскет4Кидс“
Вардар М13 обезбеди пласман   Ф-4 турнирот   на „Баскет4Кидс“

Вардар М13 обезбеди пласман Ф-4 турнирот на „Баскет4Кидс“

Кошаркарскиот клуб Вардар, втора година по ред учествува на турнирот „Баскет4Кидс„ за играчи до 13.години. Нашиот тим го освои првото место во квалификациите и се најде на завршниот Ф-4 турнир. Истиот ќе се одржи во април идната година.

72486495_2177747415859117_9052850092762988544_n

Резултати од квалификациите:

*Вардар-Карпош Соколи 53:29
*Вардар-Феникс 73:21
*Вардар-МВП Скопје 54:21