Monday ,06 April 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар лесно мина низ Прешов, за трета победа во СЕХА-лигата
(ВИДЕО) Вардар лесно мина низ Прешов, за трета победа во СЕХА-лигата

(ВИДЕО) Вардар лесно мина низ Прешов, за трета победа во СЕХА-лигата

После триумфот во ЛШ против Мотор Запорожје, екипата на Вардар отпатува во Словачка каде гостуваше на Татран Прешов во рамките на 4.коло од СЕХА-лигата. И покрај заморот, црвено-црните одиграа одличен меч на кој постојано имаа предност и контрола на резултатот. На крајот славевме со резултат 22:29, победа во која голманот Кугис беше прво име во нашите редови со 14 одбрани, додека најефиксен беше Дибиров со 5 голови.

Погледнете ги најинтересните моменти од овој натпревар.