Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Новата сезона со шест екипи, истата сеуште не е познато кога ќе започне
Новата сезона со шест екипи, истата сеуште не е познато кога ќе започне

Новата сезона со шест екипи, истата сеуште не е познато кога ќе започне

Новата сезона во кошаркарската лига во женска конкуренција сеуште не е започната, истата сеуште не е познато кога ќе започне. Оваа сезона, за разлика од минатата, предвидено е во Првата лига да настапуваат шест екипи. Покрај шампионот Бадел, тука ќе бидат и освојувачот на Купот, тимот на ЖКК Вардар, како и тимовите на Шкупи, Пелистер, Струга 2009 и тимот на Трокал.

Се надеваме дека и оваа сезона Вардар ќе атакува на трофеј во Купот или во Првенството.

22554538_1615164975207421_52707193_n