Tuesday ,31 March 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Да гласаме за Арпад Штербик, за најдобар играч на петтото коло во ЛШ
Да гласаме за Арпад Штербик, за најдобар играч на петтото коло во ЛШ

Да гласаме за Арпад Штербик, за најдобар играч на петтото коло во ЛШ

Петти натпревар по ред во новата сезона на лигата на шампиони, Арпад Штербик има двоцифрен број на одбранети удари и е еден од најзаслужните за добрите игри на Вардар. Стана вообичаено да се наоѓа во изборот за најдобри пет одбрани или во најдобриот тим на колото. Така беше и во минатото коло, кога со 15-те одбранети удари против Барселона се најде во идеалните седум, како најдобар голман.

Гласајте за Арпад Штербик, да биде прогласен за играч на колото во ЛШ, на линкот ТУКА.