Monday ,06 July 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Бронзениот медал од СП и олимпиец Нуров, пристигнува во Скопје
Бронзениот медал од СП и олимпиец Нуров,  пристигнува во Скопје

Бронзениот медал од СП и олимпиец Нуров, пристигнува во Скопје

Денеска во 11:45 часот на аеродромот „Александар Велик“, пристигнува нашиот медалист од Светското Првенство во Казахстан МАГА НУРОВ. Вардарецот покрај „бронзата“ од СП во Казакстан успеа да обезбеди и Олимписка норма за Македонија прв пат по 12 години.

70588055_751721075262784_5689214779516780544_n

Најверојатно би требало претседателот на ФБСМ да организира пречек и прием во Агенцијата за млади и спорт кај директорот Дарко Каевски. Ги покануваме сите Вардарци, љубители и симпатизери да се приклучат на овој свечен чин.

71198562_471121976950267_9140583016056225792_n 71551162_2443796509279800_7500902731670880256_n