Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојка: Вардар денес игра 1/2-финале од Купот
Одбојка: Вардар денес игра 1/2-финале од Купот

Одбојка: Вардар денес игра 1/2-финале од Купот

Денес, среда 3ти април во Спортската Сала – ФОРЦА,  ќе се игра полуфиналниот натпревар од одбојкарскиот куп на Македонија помеѓу ОК ВАРДАР и тимот на ОК Универзитет во Тетово

Натпреварот  против тетовчани ќе започне во  17-00 часот, продажба на карти е на влезот на салата и истите се   по цена од 50 денари. Дојдете бодрете го црвено-црниот тим кој се бори за пласман во големото Куп финале во машка обојкарска конкуренција.