Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > О.К Вардар утре го пречекува Пробиштип
О.К Вардар утре го пречекува Пробиштип

О.К Вардар утре го пречекува Пробиштип

Утре ќе биде одиграно ново коло во првата одбојкарска лига на Македонија. Нашите млади играчи овој викенд ќе го пречекаат тимот на О.К Пробиштип, кој e есенски шампион. Натпреварот против овој тим ќе биде одигран утревечер во СЦ “Форца”.

О.К Вардар од друга страна пак, склучи договор за соработка, во истата од клубот велат. (Фото)
17125101_1378320915558496_799341770_n