Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Атлетика > Добар старт на сезоната за Завировски
Добар старт на сезоната за Завировски

Добар старт на сезоната за Завировски

 Нашиот, Петре Завировски ја започна својата 14 сезона во дресот на Вардар на United Runner Skopje.

Завировски имаше добар настап на патеката долга 5 километри забележа резултат од 18-20 минути и го освои 5 место. Ова е добар старт на сезоната за Вардарецот. Во моментов има добра форма на почетокот на сезоната со напорна работа можеме да очркуваме добри резултати. Инаку ова е старт на 14 сезона на Завировски во дресот на Вардар. Зад себе има долга и успешна кариера во која има настап на 2 светски прврнства, 1 европско и 2 балкански првенства. Веќе искусниот 29 годишен атлетичар на Вардар со својот настап во саботата најавува уште една успешна сезона