Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Реално Аикидо /Борење > Вардаровиот, олимпиец Нуров стана татко, БК Вардар со честитки
Вардаровиот, олимпиец Нуров стана татко, БК Вардар со честитки

Вардаровиот, олимпиец Нуров стана татко, БК Вардар со честитки

Македонскиот борец, вардарецот  Магомегаџи Нуров  кој има одличен период во својот живот, пред само неколку дена славеше против Турчинот Фејзулах Актуркво категоријата до 97 килограми слободен стил и го освои златниот медал на Медитеранските игри во Алжир, вчера стана и татко. 175075759_1818289015015969_366550441168404157_n

БК Вардар на олимпиецот му ја честиташе приновата во семејството, односно ново родениот син. Тие на малиот Осман му посакуваат здравје и весело детство, а на Нуров многу успеси на семеен и профисионален план.